Way to the hell 1

1. února 2008 v 13:59 | Fallen angel |  Way to the hell
Táákže nová kapitolovka je na světě. Potřebuju si oddechnout od HP postav. To je furt Harry sem Harry tam.......atd. Jinak jsem se snažila prodlužovat, ale nějak se mi to nedaří. Snad jednou. Jinak nevím, kdy bude další kapitolka, protože nemám nějak náladu. 17.2. jdu na operaci a jsem dost nervní. Naštěstí to není nic moc závažného, ale stejně. Brrr....

Svět se změnil. Jindy pobíhající dívky v uplých tričkách a vytahaných jeansách jsou ty tam Vše se změnilo kromě mě. Já mezi ně nikdy nepatřila. Vždy jsem táhla svou černou barvu a tím jsem si vysloužila přezdívku smrtka. Hořce se uchechtnu. Komu ta přezdívka patří teď? Nikomu. Všichni jsou teď stejní. Ty nejroztodivnější barvy vystřídaly černé temné stíny, plížící se nocí. Teď už se nikdo neodváží vystrčit hlavu ze dveří v jasných barvách. Dokonce i pouhá myšlenka se stala prokletím. Každý, komu zbyla alespoň malá špetka rozumu se neodváží vyjít ven v jakékoliv jiné barvě než černé. To barevné kvítí, kterého tu byly plné stráně je pryč. Nahradilo ho pusto a mlha vkrádající se do podvědomí všech. Není zde rozdílu mezi dnem nebo nocí, létem či zimou. Nejsou zde patrná žádná roční období. Vše je až hrozivě jednotvárné. Slunce se zde neukazuje. Ani v jediném dni v roce nevystrčí své zářivě žluté životadárné paprsky a nepodívá se na svět. Ne. Nechává lidi trpět a přitom by jediným pohlazením mohlo prosvítit duše všech a na lících vykouzlit jemné úsměvy. Temnota by zmizela. Tak jednoduché to bohužel není.
Rozpačitě vyjdu z mého pokoje a přecházím přes prázdnou kuchyň až do předsíně. Lehce našlapuju. Ještě se na chvíli zdržím u zrcadla. Vidím pohublou dívku s kůží bledou jako stěna. Není nijak moc vysoká. Rovné černé vlasy jako uhel jí spadají pod lopatky. Má tmavě zelené oči olemované černými dlouhými řasami. Tmavě hnědé obočí se jí kroutí do nepatrné vlnky. Rty jsou plné a proti pleti působí výrazněji, než ve skutečnosti jsou. Na sobě má černé dlouhé otrhané šaty, které má kolem pasu ovázané černou stuhou. Jen s potížemi si uvědomuji, že jsem to já. Přecházím směrem ke vchodovým dveřím a zlehka je otvírám. Vyhlédnu ven, ale nic nespatřím. Jen tmu, která se nemilosrdně vkrádá do opuštěné vesnice. Všude je hrobové ticho jako vždy. Právě teď v noci přicházejí Oni. V tlupách se shromažďují u hřbitova, kde vyčkávají na svou oběť. Jsou to jen stvůry v kápích. Nikdo vlastně ani neví, jak ve skutečnosti vypadají, ale jejich činy mluví za vše.Vždy se najde nějaký blázen, který se v nocí vypraví ven. Myslím, že nemusím podotýkat, že je to jeho poslední výprava. Já už ale vím, kdo bude další oběť. Budu to já. Konečně skončím s mým bídným životem plným hořkosti a bohužel i strachu. Dělá se mi špatně ze všech těch nočních stvůr, které se tu potloukají. Nahlíží lidem do duší a podle toho si vybírají svou oběť. Nemám zájem dál snášet to čekání a jen přečkávat další dny a přemýšlet o tom, kdy už to skončí.
Vydávám se klesu.Vím, že není nikdo, kdo by mě zastavil. Rodiče zemřeli jako první z jejich obětí. Zůstala mi pouze má o rok mladší sestra Nessa. Ano, má velmi zvláštní jméno, ale perfektně vystihuje její osobnost. Málem bych zapomněla na mou stejně starou sestřenici Groove. Tahle snopská pžíšera mi akorát ničí život. Vžy musela mít navrch. Pokaždé byla lepší než já. Už mi to lezlo krkem. Teď už se s ní nevídám. Bydlí sice ve stejné vesnici, ale mně se úspěšně daří se jí vyhýbat a zjevně ani ona netouží po tom mě znovu vidět, což mi dělá radost.
Pokračuji v cestě a mířím k blízkému lesíku. Našlapuji na mokrou studenou trávu, která mě zebe do nohou a máčí mi konce šatů. Ostnaté větve se mi zařezávají do kotníků a vytváří na nich nepěkné šrámy. Krev mi pomalu stéká po noze. Neustávám však v chůzi. Najednou uslyším smrtelný výkřik. Okamžitě se dávám do běhu. Ten hlas se mi zdá tak nesmírně povědomí, ale nemohu si vzpomenout komu patří. Přeskakuji zakrslé stromky a kameny. K mému neštěstí jsem příliš neobratná a za chvíli ležím na bahnité zemi. Nesmírně mě bolí čelo. Sáhnu si na něj a setřu si pár kapek krve. S vrávoráním se opět zvednu na nohy a dávám se zase do běhu. Tentokrát jsem už obezřetnější. Začínám pomalu stoupat na vysoký kopec, který se nachází přímo nad hřbitovem.Už tam budu. Podlamují se mi kolena a bolí mě nohy. Konečně jsem na vrcholu. Letmým pohledem se podívám dolů, ale to co vidím se mi vůbec nelíbí. Chci se vrhnout dolů a pomoci tomu nebožákovi ale někdo mě zachytí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí tato povídka?

Moc
Ujde
Nic moc
Hrůza

Komentáře

1 panthy panthy | Web | 1. února 2008 v 14:29 | Reagovat

Tak tohle...očekj já musim popadnou dech :DDD Fakt, že jo. Nádech, výdech...

Tohle je prostě....skvěléééééééééé!!! Nejradši bych přidala 999999999999999999999999999999999999 éček, jenže to by na mě blog asi poslal vyhazovače :D

Mělas pravdu. opravdu ta tvoje povídka je temná, ale mě se to strašlivě líbí. Kam se na tohle hrabe ta moje. Sem normálně nedýchala. četla a četla a četla. Když sem uviděla nápis komentáře, vypadala jak pes s vyplazenym jazykem. Sem se ti tady málem zadusilaaa :DDD

Pořád ti budu opakovat, že se ti to moc a moc povedlo. Za ten konec bych tě teda nejradši zabila!!!!!!! Tohle mi udělat. SE mě ted nezbavíš. Pls, nepiš teď kapitoly ke svejm HP povídkám, ale k týhle! Plosííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím O:-)

Moc moc moc moc (99999999999999999x) se mi to líbí :)

Tohle je šílenej komentář, ale já sem si nemohla pomoct, je to teprve úvod, ale já začínám mít pocit, žře tohle je nejlepší povídka, jakou sem kdy četla...chjo. No to asi ne :D, ale fakt strašně povedená :)

2 Jasane Jasane | E-mail | Web | 1. února 2008 v 16:18 | Reagovat

No.....Krásný!!! Strašně se mi to líbí ten začátek i vlastně celá kapitola, je strašně zajímavá a prostě je to fakt pěkné.

Prosíííííím tak jak panthy:D aby si přidala další kapitolu, protože tohle je krásné a zajímavé a temnééé:D:D:D

Njn!:D Tak prosíím další co nejrychleji!

P.S. Máš icq?:)

3 Paige Paige | Web | 1. února 2008 v 17:03 | Reagovat

Tak tohle mi vyrazilo dech, teda ne, že by mě to nějak překvapilo, je to tvůj typický temný styl, ale i tak....jsem to četla tak trochu s hrůzou v očích a jediné, čeho jsem v tuhle chvíli schopná je: pokračování, protože tohle nemělo chybu a navíc ani hp povídka!

Je to naprosto úchvatné! A máš originální jména Nessa Groove, hele to je mi nějak povědomé....zní to podobně jako Groove Coverage:)))

4 Fallen angel Fallen angel | 1. února 2008 v 18:29 | Reagovat

Moooc vám děkuju holky. Fakt mě to potěšilo. Jak už jsem psala tak nevím, kdy bude další.

Paige: Ty jsi zase na něco přišla že :D

5 MarryT MarryT | Web | 2. února 2008 v 14:38 | Reagovat

Nevím co dál dodat Jasan a panthy to naprosto vystihly je to fakt super!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama