Černá růže kapitola 7.(Clarissa)

27. února 2008 v 12:25 | Fallen angel |  Černá růže
Je tu další kapitolka, která se týká hodiny lektvarů. Odhaluje jedno tajemství, které se bude rozvíjet. Takže nemusíte mít strach, že nezjistíte o co jde. :)

Lektvary
Je ráno. Procházím přeplněnou chodbou směrem ke sklepení. Každý se mi se strachem vyhýbá jen kvůli mé koleji. Jak jim mám vysvětlit, že taková nejsem? Bojím se, že to nesvedu. Budou na to muset přijít sami. Mé kroky se dunivě ozývají na kamenných schodech vedoucích ke sklepení. Zastavuji se u černých dveří a netrpělivě vyčkávám na zvonění. Dnes je hodina s Nebelvírem. Profesor už otvírá dveře a vpouští dovnitř smečku netrpělivých žáků.
,,Ahoj" slyším volání Harryho, který se zřejmě nachází někde vzadu. Neodpovím. Ani nevím proč. Asi jsem dnes vstala levou nohou.
Usadím se do poslední lavice. Profesor vysvětluje co budeme dnes vytvářet, ale nevnímám ho. Putuji zapovězeným lesem. Místem, které jsem nikdy neměla spatřit, ale stalo se mým malým tajemstvím. Zachytím z celého výkladu jen slova lektvar Nepoužitelnosti. Pomalu se došourám ke skříňce. Chvíli se tam přehrabuju v různých přísadách, než najdu ty správné: kořen Scvrklofíku, odvar Úponice jedovaté, sedmikráskové kořínky a kůži Hřímala.
Rozložím si na stole všechno potřebné a začínám svoji práci. Vezmu sedmikráskové kořínky a nasekám je na malé kousky. Přihodím je do odvaru z Úponice Jedovaté. Pomalu zamýchám. Přidám ještě nastrouhanou kůži z Hřímala. Nechám patnáct minut vařit. Mezitím si lehnu na lavici a sleduju všechny ty nešiky a vybuchující lektvary. Všimnu si, že Harry na tom není zrovna nejlíp, ale zatím to nezkazil ještě tak doslova. Mohlo to být i horší. Patnáct minut se loudalo a stále nepřicházelo, až konečně přišel čas přihodit do lektvaru poslední přísadu kořen Scvrklofíku.
,,Za pět minut si to obejdu" oznámil jedovatě Snape
Potichu jsem se vykradu ze své lavice a přijdu až k Harryho stolku. Jsem tam skrčená, takže mě nemůže vidět nikdo kromě Harryho. Seberu mu ze stolku pár přísad a přihodím je do jeho fialového lektvaru.
,,Teď to zamíchej." špitnu
Udělá tak a jeho lektvar získá správnou nachovou barvu. Odplazím se zpět do lavice právě ve chvíli, kdy Snape začne obcházet studenty. Zastavý se u mého výtvoru.
,,Výborně, samozřejmě dostáváte V" ocení mé dílo a odcestuje jinam. Když se zastaví u Harryho, nakloní se nad lektvar a pečlivě ho zkoumá. Tak rád by v něm našel chybičku, ale já mu nedala příležitost. S nechutí musí dát Harrymu D (dobrý-2.stupeň). Harry na mě spokojeně mrkne a já se jen usmívám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama