Černá růže kapitola 4.(Clarissa)

26. února 2008 v 10:59 | Fallen angel |  Černá růže
Další kapitolka, která Vás jistě překvapí :) Je trochu kratší, protože je to vlastně konec jednoho úseku života. Zkrátka pak půjde život dál zase zcela normálně.

Nic není tak jisté
,,Je čas" řekne profesorka a vede mě do Velké síně. Brumbál, který stojí na stupínku na opačném konci síně než já, zacinká na skleničku a všude se rozhostí ticho.
,,Rád bych Vám představil novou studentku Bradavic Clarissu Pottrovou." začne Brumbál svou řeč
Vystupuji z pozadí a najednou se na mě upínají všechny pohledy. Je slyšet jen vzrušený šepot. Očima najdu Harryho, který se na mě usmívá a já mu úsměv s radostí oplácím. Rudovláska, která sedí v Harryho blízkosti si všimla jeho šťastného pohledu a propaluje mě očima. Musím se zasmát. Harry jim zjevně o mé existenci neprozradil ani slovo. To bude vážně zajímavé. Vycházím na stupínek a Brumbál dokončuje svůj proslov.
,,Přijela včera v pozdních hodinách a Moudrým kloboukem byla zařazena do Nebelvíru. I když měla na mále. Mohla si vybrat i Zmijozel." pár studentů zamručí ,,Ale pamatujte o tom jací jsme nerozhodují naše schopnosti, ale naše volby." dokončí Brumbál a usadí se do ředitelského křesla.
Najednou se s prásknutím rozevřou dveře Velké síně a dovnitř běží jakýsi špinavý starý muž s Moudrým kloboukem. Za zády mu běží opelichaná kočka. Nevím přesně kdo to je, ale typla bych školníka.
,,Co nám nesete pane Filchi?" zeptá se překvapeně Brumbál. To už ale klobou začne zpívat svou.
,,Rozmyslel jsem si to. Tahle dívka nepatří do Nebelvíru. Uděluji ji do Zmijozelu." řekne
Ve mně v tom okamžiku hrkne. Všude slyším překvapený šepot a hlasitý jásot Zmijozelských.
,,Nic se nedá dělat slečno. Posaďte se prosím k zadnímu stolu" oznamuje zklamaně Brumbál
Ještě postřehnu Harryho vytřeštěný pohled a jen pokrčím rameny. Sedám si ke Zmijozelskému stolu a všichni ke mně horlivě natahují pravice. Seznamuji se s Pansy Parkinson a ostatními. Překvapivý pohled mi také věnuje blonďatý mladík. Z rozhovoru zjišťuji, že se jedná o Draca Malfoye největšího nepřítele mého bratra.
Vejdu do Zmijozelské společenky. To co se mi na té Nebelvírské tak líbilo, zde chybí. Je celá temná a studená. Musím uznat, že mě přitahuje její tajemnost. Posadím se na zelenou pohovku vedle Draca. Všimne si mě a podezíravě si mě měří.
,,Ty jsi Potterova sestra?" zeptá se znechuceně
Jen přikývnu a on si zhnuseně odfrkne. Tohle doopravdy nemusím poslouchat. Vstanu a jdu do pokoje, kam už mi přenesli věci. Jsem zase sama, za což jsem velmi ráda. Cítím, že sem nepatřím. Jsem zničená. Nenávidím to tu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama