Černá růže kapitola 3.(Clarissa)

25. února 2008 v 21:11 | Fallen angel |  Černá růže
Další kapitolka a žádný komentář. Chjo já rezignuju. Žádné povídky grrrr. Už mě to štve. Tři za den a vy nic. Žádný vděk. Ticho. Mám špatnou náladu bacha na mě!!!!

Nebelvír nebo Zmijozel
Harry mě táhne k jakémusi portrétu ukterého se zastavujeme. Ja na něm zobrazena plnoštíhlá dáma v růžových šatech. Její tmavě hnědé vlasy jsou stočeny do staromódního drdolu. Působí milým dojmem. Přívětivě se na nás usmívá.
,,Znáte heslo?" zeptá se a já na ni jen udiveně čučím.
,,Třaskaví skvorejši" pronese suveréně Harry a portrét nám ustoupí z cesty. Vstupujeme do velké místnosti ve zlatorudých barvách. Je tu prázdno a ticho. Místnost osvětluje nedaleký krb a kolem něj se nachází několik křesel a stolků. Přistupuji k nejbližšímu oknu a naskytne se mi pohled na Bradavické pozemky zahalené tmou. Je to nádherný pohled. Harry se mezitím usadil do křesla a pozoruje pohasínající plameny v krbu. Dojdu k němu a podívám se na hodiny. Se zděšením zjišťuju, že je po jedné hodině ranní. Harry si všiml mého pohledu a ukázal mi směr k dívčím ložnicím.
,,Dobrou noc. Zítra si promluvíme." řeknu mu a jemně se na něj usměju.
,, Na to budeme mít spousty času. Dobrou." odpoví a ještě se obejmeme. Je to velmi zvláštní pocit objímat někoho, koho vůbec neznáš a přitom jsi si jistý, že o něm víš víc, než kdokoli jiný. Vyšlapu točité schody a vtrhnu do pkoje číslo devět. Najdu tam všechny své věci. Naštěstí pro mě tam nikdo není a tak nemusím vysvětlovat kdo jsem a že jsem nespadla z Marsu. Uvelebím se na měkké posteli. Chvíli přemýšlím o všem možném. Hlavně o Harrym a celých Bradavicích. Pak mě ale unese řeka snů.
Ráno se probudím velmi časně. Je pět ráno a já jsem unavená jako bych týden nespala. Došourám se do koupelky a vykonám ranní hygienu. Najednou uslyším klepání na okenní tabulku. Přejdu k oknu a pustím dovnitř málého šedého výrečka. Vezmu si od něj pečlivě stočený dopis a nahlas předčítám.
Milá slečno Potterová
dnes ráno budete představena celé škole. Obvykle se tyto ,,ceremonie" konají při večeři, ale vzhledem k Vašemu pozdnímu příjezdu se uskuteční při snídani. Doporučuji vhodné slušivé oblečení.
S pozdravem
Minerva McGonagallová
Ta aby se nestarala, pomyslím si. Vrátím se zpět do koupelny a vrhnu se na líčení. Mou specialitou je černé líčení očí. Takže beru do ruky černou tužku a slušivě s ní nakreslím oční linky. Černými stíny vymaluji víčka. Řasy ještě obtáhnu řasenkou. Na rty nanesu bezbarvý lesk s višňovou příchutí. Tak to by myslím bylo. Na sebe vzhledem k počasí hodím džíny a tílko.
Vše doplním stříbrným náramkem. Nehty přelakuju černým lakem.Vlasy si nechám volně splývat do půli zad a můžu vyrazit. Musím uznat, že nevypadám tak strašně.
Vydávám se směrem k Velké síni, kteroumi včera ukázal Harry. Po cestě nepotkám skoro ani nohu. Vejdu dovnitř. Tam už ne mě čeká profesorka a měří si mě přísným pohledem.
,,Tak pojďte" pobídne mě
Vyvádí mě z Velké síně zpět na chodbu, kde čekáme až se síň naplní. Schovávám se za vysokým slopem, takže mě nikdo nevidí. Až se všichni dozví, že jsem Harryho sestra, to bude teprve mazec. Říkám si po tichu a na tváři mám opět ten můj šibalský úšklebek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucynda lucynda | 13. dubna 2008 v 10:21 | Reagovat

krásaaaaa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama